Spolupracujeme
NAKLADATELSTVÍ WOLTERS KLUWER
David Lebeda: Úvod do problematiky extremismu
- příručka pro pedagogy
Kniha sleduje problematiku extremismu z hlediska potřeb pracovníků ve školství, nabízí doporučení a rady, jak postupovat v případě, kdy se s extremismem osobně setkají u některého z žáků. Nezanedbatelná část knihy je věnována v současnosti aktuálnímu možnému zneužití mladých lidí extremistickými skupinami. Text je doplněn fotografiemi a ukázkami symbolů, se kterými je možné se v souvislosti s extremismem setkat.
Knihu můžete objednat zde"Protest ano, ale bez násilí, rasismu a xenofobie" Článek předsedy Imperativ, o. s. Davida Lebedy uveřejněný v aplikaci Magistr. PDF ke stažení zde


"Proč je důležité věnovat se i v letošním roce problematice extremismu" Článek předsedy Imperativ, o. s. Davida Lebedy, uveřejněný v časopisu Řízení Školy. Text si můžete přečíst zde v rubrice Články


Aplikace Magistr Náš předseda Bc. David Lebeda a lektor doplňuje svými články databázi (aplikaci) WK pod názvem Magistr, která je určena pro ředitele škol. Nepravidelně vychází jeho příspěvky o extremismu, o jeho zkušenostech z práce u P ČR a zároveň jeho zkušenosti ze školství. Lektoruje již od roku 2006, a tak se mnohdy jedná skutečně o zajímavé poznatky. Bohužel extremistická scéna napříč celým spektrem se rychle vyvíjí, a tak mnohdy jsou již některé příspěvky starší, tudíž v současnosti neodpovídají skutečnosti. Jedná se však jen o nepatrné změny. Hlavní a nejdůležitější informace o extremismu jsou aktualizovány.

Aplikace Magistr je v každém okamžiku připravena poskytnout vám informace, které pomohou vyřešit situaci v oblasti řízení, vedení a provozu všech typů škol a školských zařízení, nabízí kompletní a přehledné informace o vašich povinnostech i právech, které se pojí s výkonem funkce.

• O aplikaci Magistr
• Přečtěte si reference

Ke stažení:
Krátký úvod do problematiky extremismu (PDF)
Pojmy spojené s problematikou extremismu (PDF)
HROZBY NEONACISMU
• Článek Bc. Davida Lebedy Stručný vývoj extremistické symboliky v ČR ke shlédnutí zde (ve formátu PDF)

• Článek Bc. Davida Lebeda na téma "Role policie v boji proti všem projevům extremismu" v rámci publikace o.s. Asi-milovaní Hrozby Neonacismu ke shlédnutí zde (ve formátu PDF)
ŠANCE DĚTEM
• Článek Bc. Davida Lebedy na www.sancedetem.cz: Vliv extremismu na děti a dospívající mládež